Достапни линкови

Мајката убиена во гранатирање, пет деца во Лвив бараат спас


Мајката убиена во гранатирање, пет деца во Лвив бараат спас
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

18-годишниот Вјачеслав од украинската област Доњецк стана старател на четири помали браќа и сестри откако нивната мајка била убиена од руска граната и нивната куќа била целосно уништена. Стотици се понудија да му помогнат на семејството по нивната приказна искажана за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG