Достапни линкови

Матуранти - „Не е крајот што го очекувавме“


Матуранти - „Не е крајот што го очекувавме“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Матурантите месецов требаше да ја имаат матурската прослава. Меѓутоа, заради епидемијата од коронавирусот, ниту ќе имаат прослава, ниту ќе полагаат државна матура. Разговаравме со тројца матуранти од СУГС „Орце Николов“ – Стефан Митиќ, Благоја Насковски и Мила Здравсковска. Тројцата жалат што ќе немаат последна поголема дружба како генерација или клас. Веќе од есен, според плановите, Митиќ ќе студира во Абу Даби, Здравковска на Филозофскиот факултет, а Насковски размислува за студии меѓу економија и право.

XS
SM
MD
LG