Достапни линкови

Масовни евакуации по пробивањето на украинската брана Нова Каховка

По пробивањето на браната Нова Каховка во областа окупирана од Русија во украинската област Херсон, жителите беа повикани да се евакуираат по предупредувањето дека зголемувањето на нивото на водата ќе достигне „критични нивоа“ за неколку часа.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG