Достапни линкови

Масивен руски конвој во близина на Киев

Сателитски снимки од Maxar Technologies покажуваат конвој на руски воени возила и артилерија во должина од 60-тина километри и веќе е близу до Киев. Украинците проценуваат дека се подготвува голем напад врз главниот град.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG