Достапни линкови

Маршеви низ светот за ЛГБТ правата

ЛГБТ маршеви за поддршка на сексуалната и родовата слобода се одржуваат во повеќе градови во светот. Годинашните маршеви се одвиваат во услови на широко распространета загриженост во Европа за законодавството во Унгарија со кое ќе се забрани прикажување содржина за ЛГБТ-теми на децата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG