Достапни линкови

Марфи: Реална можност е, со уставните амандмани, Северна Македонија да се зачлени во ЕУ


Марфи: Реална можност е, со уставните амандмани, Северна Македонија да се зачлени во ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Демократскиот сенатор од САД, Крис Марфи, по денешната посета на Скопје, ги повика пратениците да гласаат за уставните измени, за да ја отворат можноста за членството на земјата во ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG