Достапни линкови

Мариупол - уништен град


Мариупол - уништен град
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Снимки од дрон ги прикажуваат уништувањата во украинскиот град Марупол, кој сега е под руска окупација. Пред војната, таму живееа околу 450.000 луѓе, а сега е опустошен.

Категории

XS
SM
MD
LG