Достапни линкови

Мариупол: Како просперитетен украински град е претворен во гробишта


Мариупол: Како просперитетен украински град е претворен во гробишта
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Пристанишниот град Мариупол беше дом на 400.000 луѓе пред руската инвазија. Повеќе од 50 дена е под опсада на руските трупи и под постојано гранатирање. Градот е претворен во урнатини. Се верува дека илјадници цивили загинале, а десетици илјади остануваат заробени во градот.

Категории

XS
SM
MD
LG