Достапни линкови

Мариупол, каков беше и каков е сега

Фотографиите од пред и за време на руската инвазија врз Украина во 2022 година ги истакнуваат разорните жртви што ги претрпе југоисточното украинско пристаниште Мариупол, кое беше релативно просперитетен индустриски град пред војната.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG