Достапни линкови

Мариупол: Град под опсада

Апокалиптични сцени од украинскиот крајбрежен град Мариупол. Речиси 300.000 жители се верува дека се блокирани со намалени залихи и блокирана помош за влез во градот. Украинските власти одбиваат да го положат оружјето за да го предадат градот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG