Достапни линкови

Маратонско создавање видео игри по седми пат во Македонија


Маратонско создавање видео игри по седми пат во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Во Скопје и Битола викендов се одржа маратонско 48 часовно создавање видео игри. Мотивирани учесници седма година по ред се дел од најголемиот светски настан за креирање игри - Глобал Гејм Џем. Лани Македонија беше на 5-то место во светот по бројот на игри создадени по глава на жител на овој настан.

Категории

XS
SM
MD
LG