Достапни линкови

Маратонско создавање видео игри во Македонија


Маратонско создавање видео игри во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

На последното 48 часовно создавање видео игри во Скопје и Битола, мотивирани учесници седма година по ред беа дел од најголемиот светски настан за креирање игри - Глобал Гејм Џем. Лани Македонија беше на 5-то место во светот по бројот на игри создадени по глава на жител на овој настан.

XS
SM
MD
LG