Достапни линкови

Македонска помош за Турција, во вакви времиња важна е солидарноста


Македонска помош за Турција, во вакви времиња важна е солидарноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Турските студенти во Македонија отворија пункт за донации на скопскиот плоштад за да им помогнат на нивните сограѓани кои го преживеаја страотниот земјотрес во Турција. Голем број македонски граѓани се одзваа на повикот, со надеж дека помошта ќе стигне до оние на кои сега им е најпотребна.

Категории

XS
SM
MD
LG