Достапни линкови

Северна Македонија во НАТО - очекувања


Северна Македонија во НАТО - очекувања
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Подршката меѓу македонските граѓани за членство во НАТО е на константно високо ниво. Меѓутоа, иако таа подршка во одредени периоди делумно опаѓаше поради поврзаноста со проблемот со името и денес, според истражувањата, таа е околу 70 проценти. Што се очекува од идното членство во НАТО?

Категории

XS
SM
MD
LG