Достапни линкови

Локалните избори во Мостар за премостување на поделбите

По 12 години нефункционална демократија, иконскиот град Мостар во Босна и Херцеговина се подготвува за локалните избори

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG