Достапни линкови

Лидерот на албанската опозиција Сали Бериша нападнат на протестот во Тирана


Лидерот на албанската опозиција Сали Бериша нападнат на протестот во Тирана
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Лидерот на албанските демократи Сали Бериша денеска беше нападнат за време на протестот во Тирана, каде што се одржува самитот ЕУ-Западен Балкан. Бериша беше удрен со бокс во лице, од 25-годишен маж, кој присутните, го оттргна и го претепа, по што бил пренесен во болница. Бериша, иако беше удрен во лицето, излезе на говорницата и ги поздрави учесниците велејќи „ништо на светот нема да ги порази народот и опозицијата“.

Категории

XS
SM
MD
LG