Достапни линкови

Лидерите на САД и Русија и нивните „нуклеарни куфери“

Историски поглед на „нуклеарните куфери“ кои ги придружуваат руските и американските лидери каде и да одат, вклучително и оваа недела кога Џо Бајден и Владимир Путин се во Женева на самит.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG