Достапни линкови

„Ледени брегови“ во ерменски град по летното невреме

Надреалните фотографии прикажуваат улици во ерменскиот град Гјумри кои личат на арктички брегови по „невиденото“ невреме.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG