Достапни линкови

„Ледена плажа“ на Јакутија спас од жештините во најстудениот регион во Русија

Сибирската „ледена плажа“ во Јакутија е една од најкул атракциите во Русија. Познат е и како глечер Булус. Оваа област останува замрзната цела година, привлекувајќи ги локалните жители на Јакутија и туристите од подалеку во текот на летните месеци.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG