Достапни линкови

ЛГБТИ на Балканот - како да се излезе од плакарот


ЛГБТИ на Балканот - како да се излезе од плакарот
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Излегувањето од плакарот, уривањето на предрасудите е ослободувачки за духот, велат активисти и припадници на ЛГБТ заедниците. Но проблемите, притисоците и заканите се секојдневие во конзервативните општества како македонското и албанското

Категории

XS
SM
MD
LG