Достапни линкови

Лајчак - Ниедна членка на ЕУ не рече „НЕ“ за Северна Македонија


Лајчак - Ниедна членка на ЕУ не рече „НЕ“ за Северна Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Имаше генерална согласност дека Северна Македонија заслужува да биде поканета да започне преговори, но одлуката била одложена од технички причини, рече словачкиот министер Мирослав Лајчак кој е во посета на Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG