Достапни линкови

Лажни Ковид пасоши, тестови, па и вакцини


Лажни Ковид пасоши, тестови, па и вакцини
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Властите во повеќе држави регистрираат пораст на разни индивудуалци и криминални групи кои фалсификуваат таканаречени Ковид пасоши, и така остваруваат големи профити. Некои дури и ги продаваат преку интернет за малку пари. Со овој проблем се занимава и Интерпол.

Категории

XS
SM
MD
LG