Достапни линкови

Курти: Очекувам во мојот мандат да се постигне договор со Србија


Курти: Очекувам во мојот мандат да се постигне договор со Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за Радио Слободна Европа, зборувајќи за можен договор со Србија за нормализирање на односите вели дека може да се очекува во рамките на неговиот мандат да биде склучен сеопфатен договор со Србија. „Имаме волја и интерес, зависи дали Србија е подготвена“, наведува Курти.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG