Достапни линкови

Курти: голема победа на Самоопределување


Курти: голема победа на Самоопределување
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Самоопределување по скоро една година откако ја изгуби власта на Косово, сега е на добар пат повторно да формира влада. Резултатите од вчерашните предвремени парламентарни избори покажаа дека Самоопределување со 48 проценти освоени гласовите е далеку пред другите партии. Одѕивот на гласачите беше 47 проценти.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG