Достапни линкови

Културните работници маршираа кон нов Колективен договор


Културните работници маршираа кон нов Колективен договор
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Синдикатот на културата (СКРМ) денеска во Скопје го одржа најавениот протестен марш за нов Колективен договор во културата. Протесниот марш ,како што велат културните работници, е последно предупредување пред најавениот штрајк. СКРМ бара уредување на платите и условите за работа

Категории

XS
SM
MD
LG