Достапни линкови

„Крвав бизнис“: „готвачот на Путин“ регрутира платеници во затвор


„Крвав бизнис“: „готвачот на Путин“ регрутира платеници во затвор
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Бизнисменот познат како „готвачот на Путин“ сега имал „апетит за крвав бизнис“, вели водечкиот руски борец за правата на затворениците Олга Романова, која е шеф на невладината организација „Русија зад решетки“.

Бизнисменот познат како „готвачот на Путин“ сега имал „апетит за крвав бизнис“, вели водечкиот руски борец за правата на затворениците Олга Романова, која е шеф на невладината организација „Русија зад решетки“. Затворениците велат дека бизнисменот поврзан со Кремљ, Евгениј Пригожин, лично регрутирал осуденици како платеници за да се борат во Украина. Пригожин често се поврзува со мрачната група Вагнер, платеничка паравоена организација, како и со угостителски компании.

Категории

XS
SM
MD
LG