Достапни линкови

10 кратки прашања за белоруската опозицинерка Циханускаја


10 кратки прашања за белоруската опозицинерка Циханускаја
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Лидерката на белоруската опозиција, Светлана Циханускаја, која е во егзил, ја посети Радио Слободна Европа во Прага. Таа вели дека и покрај притисоците и заканите, борбата за демократија во Белорусија, продолжува.

Категории

XS
SM
MD
LG