Достапни линкови

Кој „пали и гаси“ по министерствата?


Кој „пали и гаси“ по министерствата?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Нуредин Исмаили и Арсим Нуредини се двајцата службеници кои се задолжени за штедење струја во Министерството за локална самоуправа и Правда, кои до помала потрошувачка стигнаа преку повеќе ограничувања, од гасење на светилките и климите, до ограничувања на греењето.

Категории

XS
SM
MD
LG