Достапни линкови

Кој ќе состави нова влада?


Кој ќе состави нова влада?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

СДСМ прогласи победа на изборите, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе се обиде да обезбеди мнозинство за формирање на Влада. Од владејачката партија порачаа дека водат со најмалку три пратеника. Од опозициската партија пак тврдат дека трката е изедначена.

Категории

XS
SM
MD
LG