Достапни линкови

Кој е Ентони Блинкен, новиот државен секретар на САД?


Кој е Ентони Блинкен, новиот државен секретар на САД?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Дипломат од кариера и долгогодишен советник на претседателот Џо Бајден. Ентони Блинкен се очекува да биде двигател на обновувањето на меѓународните сојузи на Aмерика и да излезе од изолациската политика на претходниот претседател Доналд Трамп.

XS
SM
MD
LG