Достапни линкови

Кошмар: Родителите ги оплакуваат своите деца среде војната во Украина

Потресни фотографии доловуваат некои од безбројните трагедии од руската инвазија врз Украина, додека мајките и татковците тагуваат поради нивните убиени синови и ќерки.


Оваа фотографија може да биде вознемирувачка за некого
Оваа фотографија може да биде вознемирувачка - Отвори
Маж го држи за рака својот 13-годишен син веднаш откако момчето беше убиено во ракетен напад врз Салтивка, Харкив, на 20 јули. Областа на источниот украински град е силно бомбардиран од почетокот на руската инвазија и сега е главно напуштена.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG