Достапни линкови

Контроверзни ликови во рускиот парламент


Контроверзни ликови во рускиот парламент
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Новиот состав на рускиот парламент е главно како и досега, со про-крмљ личности, но и со некои конроверзни ликови. Парламентарните избори во Русија, според многумина, не беа ни фер ни слободни.

Категории

XS
SM
MD
LG