Достапни линкови

Контрадикторните изјави за договорот со Бехтел и Енка: цена, рокови, закони, транспарентност


Контрадикторните изјави за договорот со Бехтел и Енка: цена, рокови, закони, транспарентност
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Владините претставници во повеќе наврати го објаснуваа договорот за автопатиштата со компанијата Бехтел и Енка. Колку повеќе го претставуваа, толку повеќе се отвораа и нови нејаснотии. Инаку, договорот сеуште и е непознат на јавноста, но и на пратениците во Собранието.

Категории

XS
SM
MD
LG