Достапни линкови

Конститутивна седница на Собранието


Конститутивна седница на Собранието
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Во Собранието на Северна Македонија денеска конститутивната седница за верификација на мандатите на 120 пратеници од новиот парламентарен состав. Седницата се одвиваше според здравствени протоколи, и со рачно гласање.

Категории

XS
SM
MD
LG