Достапни линкови

Кои се луѓето што извршија напад од Украина во Русија


Кои се луѓето што извршија напад од Украина во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Познат е идентитетот на некои од оние што учествуваа во нападот врз рускиот регион Белгород на 22-ри мај. Сите се руски државјани, некои од нив нео-нацисти, а некои се бивши членови на руските безбедносни служби.

Категории

XS
SM
MD
LG