Достапни линкови

Кои земји се во опасност од кинеско економско ропство?


Кои земји се во опасност од кинеско економско ропство?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Иста шема. Кинески кредити за крупни инфраструктурни проекти, кои ги градат кинески компании, а потоа долгот се трансформира во друг вид бенефит за Кина.

XS
SM
MD
LG