Достапни линкови

Кога лидерите ќе фатат оружје

Белорускиот претседател Александар Лукашенко го запрепасти светот вооружен со пушка за време на масовните протести против неговото владеење на 23 август.

Лукашенко не е единствениот од некогашните и сегашни светски лидери кои се фаќаат за оружје.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG