Достапни линкови

Ковид 19: Рестриктивните мерки во Европа даваат резултати


Ковид 19: Рестриктивните мерки во Европа даваат резултати
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Рестриктивните мерки во повеќе земји во Европа придонесоа бројот на инфицирани од Ковид 19 да се намалува. Но, економските последици стануваат се потешки, особено за земјите во развој, на кои им се заканува финансиски колапс и сиромаштија, предупредија Обединетите Нации.

XS
SM
MD
LG