Достапни линкови

Ковид-19: Преполни болници и уморен персонал


Ковид-19: Преполни болници и уморен персонал
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:34 0:00

Бројките на заразени со ковид-19 и покрај преземените мерки растат, а болниците се преполни од нови пациенти. Тоа предизвика своевидна трка со времето за дополнителни клиники и прилагодување на постојните, но и на лекарите и медицинскиот персонал на условите на сегашната пандемија.

Категории

XS
SM
MD
LG