Достапни линкови

Ковид 19: Почна вакцинирањето, најнапред приоритетните


Ковид 19: Почна вакцинирањето, најнапред приоритетните
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Во Русија почна масовното вакцинирање против коронавирус, а во Велика Британија стигна вакцината на Фајзер и Бионтех, одобрена од тамошните надлежни. Во меѓувреме, светот се подготвува и за прослава на Божиќ и Нова година, во услови на пандемија.

Категории

XS
SM
MD
LG