Достапни линкови

СЗО: Повторно растат бројките на заболени и починати од Ковид 19


СЗО: Повторно растат бројките на заболени и починати од Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Минатата недела беше четврта по ред во која глобално расте бројот на позитивни од Ковид 19, соопшти Светската здравствена организација на брифингот во Женева. Повторно почнува да расте и бројот на смртни случаи, откако претходно со недели се намалуваше.

Категории

XS
SM
MD
LG