Достапни линкови

Ковид 19: Нови рестрикции во европски престолнини


Ковид 19: Нови рестрикции во европски престолнини
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Во некои држави во Европа повторно се на сила рестриктивни мерки поради растечкиот број случаи на коронавирус. Лекувањето со крвна плазма се покажа недеоволно ефикасно. 9 потенцијални вакцини се во третата и последна фаза од тестирањата.

Категории

XS
SM
MD
LG