Достапни линкови

Ковид 19: Нови вакцини, но и нови мутации на вирусот


Ковид 19: Нови вакцини, но и нови мутации на вирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Во повеќе држави во светот е во тек вакцинирањето против Ковид 19, откако одобренија добија неколку вакцини. Во меѓувреме, се појавуваат мутации на вирусот, полесно пренослив, но не и поопасен.

Категории

XS
SM
MD
LG