Достапни линкови

Недостиг од вакцини во ЕУ, во игра и руската


Недостиг од вакцини во ЕУ, во игра и руската
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Во Европската Унија е можна употреба и на руската вакцина Спутник, ако се докаже дека е безбедна и ефикасна. Тим на СЗО во Вухан, Кина, за да се испита потеклото на Ковид 19.

Категории

XS
SM
MD
LG