Достапни линкови

Ковид 19: Мутиран вирус, продолжени рестрикции и вакцинирање


Ковид 19: Мутиран вирус, продолжени рестрикции и вакцинирање
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Во светот, паралелно со почетокот на вакцинирањето на населението, се појавуваат и нови варијанти на Ковид 19. Во повеќе држави во Европа бројките на инфицирани и починати и натаму растат, па продолжуваат и рестриктивните мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG