Достапни линкови

Ковид 19: Кога ќе има вакцини за сите?


Ковид 19: Кога ќе има вакцини за сите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

По Велика Британија, вакцината на Фајзер и Бајонтех, ја добија и САД и Канада, но засега само за приоритетните, - медицинарите во првите редови и старите. Масовно вакцинирење на сите, во текот на целата наредната година.

XS
SM
MD
LG