Достапни линкови

Ковид 19: Европа се отвора, Индија во криза


Ковид 19: Европа се отвора, Индија во криза
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Рекордни бројки на новозаразени и починати во Индија, каде што полицијата интервенира за да се почитува локдаунот. Во државите во Европа, пак, рестриктивните мерки се олабавуваат. Некои земји, како Русија и Казахстан, не ги соопштуваат вистинските бројки на последиците од пандемијата.

Категории

XS
SM
MD
LG