Достапни линкови

Ковид 19 досега однесе над 3,3 милиони животи


Ковид 19 досега однесе над 3,3 милиони животи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Европа ги укинува рестриктивни мерки, бројот на заболени од Ковид 19 се намалува. Во Индија сеуште е критично, иако по речиси еден месец, бројот на ново-инфицирани е под 300.000.

Категории

XS
SM
MD
LG