Достапни линкови

Ковид 19: Во Индија критично, во Европа рестрикциите попуштаат


Ковид 19: Во Индија критично, во Европа рестрикциите попуштаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Неколку дена по ред драстично се во пораст новите случаи на Ковид 19 во Индија, а здравствениот систем колабира. Италија почнува да ги олабавува рестрикциите, а постепено отворање на училиштата почнува и во Франција, иако таму и натаму е висок бројот на пациенти на интензивна нега.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG