Достапни линкови

Епицентарот на Ковид 19 сега е во Африка, протести во Европа


Епицентарот на Ковид 19 сега е во Африка, протести во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Според СЗО, Африка е моментално во најголема опасност од неконтролирано ширење на пандемијата. Зголемен број на новозаболени од Ковид 19 има и во Кина, Јапонија, како и во други делови од Азија. Во Герамнија и Франција, пак, насилни протести против рестриктивните мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG